Nechte se inspirovat zkušeností
čerstvé absolventky našeho
prestižního Graduate programu.

Tereza Vratislavská
GGP marketing, 2020
Proč jsi do toho šla / co tě vedlo k tomu, že jsi se do BAT programu pro absolventy přihlásila?

Nabídku na pozici GGP v BAT jsem objevila náhodou. Byla jsem tehdy čerstvou absolventkou vysoké školy a hledala jsem si zaměstnání. GGP mi padl hned do oka, a to z několika důvodů – líbila se mi možnost vyzkoušet si rotace v rámci různých oddělení, z čehož jedna je v zahraničí. Navíc je součástí programu také BAT akademie, která se koná v Londýně, kde se sejdou všichni absolventi z celého světa. Vždycky jsem si přála pracovat v mezinárodním prostředí, kde bych mohla uplatnit angličtinu na denní bázi, takže nebylo vůbec o čem se rozhodovat.

Popiš krátce, jak probíhalo výběrko a jaké byly první týdny programu.

Výběrové řízení bylo formou assessment centra. Do té doby jsem o assessment výběrku slyšela jen od kamarádů, ale sama jsem s ním neměla žádné zkušenosti. Sešlo se nás tehdy asi šest čerstvých absolventů a pohovor byl rozdělený do dvou částí. V první části pohovoru jsme řešili case study společně, v té druhé už sami za sebe. Rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem, nicméně si myslím, že to byla zajímavá zkušenost, a hlavně díky tomu jsem se dostala do BAT. První týdny programu byly náročné, dostala jsem na starost svůj první projekt, se kterým jsem se musela poprat.

Co bylo nejzajímavější a nejtěžší v celém programu?

Nejzajímavější pro mě byla rotace v digital teamu. Za nejtěžší považuji rotaci v terénu, kdy jsem si vyzkoušela práci obchodního zástupce. Každý den jsem byla na cestách a najela v autě stovky kilometrů. Pro někoho se to může zdát úsměvné, ale pro mě to bylo jistým způsobem překonání sama sebe, protože jsem v řízení byla úplný nováček. Zpětně jsem za tu zkušenost vděčná, protože jsem díky tomu poznala, jak byznys funguje v praxi.

Jak probíhala BAT akademie?

BAT akademie byla bohužel kvůli Covid situaci přesunuta do online prostředí, takže jsme se s dalšími absolventy viděli pouze přes obrazovku. I tak nás to neodradilo a troufnu si tvrdit, že jsme si to všichni užili. Akademie trvala dva týdny, kdy jsme každý den intenzivně pracovali na case studies anebo jsme se účastnili seminářů. Za mě to byla skvělá zkušenost.

Co se dělo po skončení programu a čemu se věnuješ teď?

Po skončení programu mi byla nabídnuta „moje“ role už nastálo v marketingovém týmu. Má pozice se jmenuje Portfolio Activation Executive. Na této roli se mi líbí její rozmanitost. Pracuji na různých projektech a vyhodnocování aktivit napříč celým portfoliem.

Nastavení cookies